Посета министра Шарчевића Дому ученика у Прокупљу

Орбовић Немања/ октобар 17, 2016/ Вести/ 0komentari

17. октобра је Дом ученика у Прокупљу био домаћин високих званичника из области образовања и васпитања  и  локалне  самоуправе. Угостили смо министра просвете Младена Шарчевића, Марка Попадића – шефа кабинета, Јасну Ђокић – координатора у сектору школских управа,Драгана Геја  начелника ШУ Ниш, Нену Радовановић – ШУ Ниш, Александра Симоновића  председника Општине Прокупље, Мају Ранђеловић  већницу за просвету, Даринку Лековић – МПНТР и још неколицину сарадника из Министарства.

Министар је обишао смештајни део, разговарао са ученицима и стекао увид у целокупни рад установе и стимулативну и креативну климу у Дому. Представио се ученицима не само као министар, већ и као дугогодишњи професор и педагог и истакао значај живота у подстицајном окружењу и предности увођења дуалног модела образовања. Министра је директор Јелена Вуковић упознала са актуелним пројектима, који имају за циљ унапређивање стандарда у Дому и побољшање услова живота и рада ученика.

Ниједан од оваквих пројеката, како ових актуелнихтако и оних будућих, не би могао бити реализован без подршке и финансијске помоћи Министарства. Чланови секције за креативни рад су израдили мозаик у част господина Шарчевића и овом приликом му уручили поклон. Посета је протекла у атмосфери потпуног склада и хармоније на обострано задовољство.