ПОТПУНА ДОМИНАЦИЈА У ЗАЈЕЧАРУ НА XXIV РЕГИОНАЛНОЈ ДОМИЈАДИ

Miodrag Mitic/ март 25, 2019/ Вести/ 0komentari

У Зајечарју на XXIV културно уметничкој Домијади, где су се такмичили домови из југоисточне Србије,
наш Дом је узео учешће у свим категоријама: 1.Популарна музика, 2.Класична музика, 3.Етно музика, 4.Модеран плес, 5.Поетски приказ, 6.Драмски приказ, 7.Фолклор, 8.Израда ликовних радова, 9.Израда литерарних радова, 10.Ученичко стваралаштво (ликовна уметност, примењена уметност, костимографија, макетарство, уметничка фотографија).
Пут према Зајечару кренуло је 60 учесника, 6 васпитача, директор и сарадници.
Уз фер такмичње, лепу атмосферу и дружење, успели смо и да освојимо пуно награда и диплома.

Поетски приказ 1. место
Фолклор 1. место
Уметничка фотографија 1. место
Драмски приказ 2. место
Примењена уметност 2.место
Модерна популарна музика 3.место
Класична музика 3. место
Изворна музика 3. место
Макетарство 3. место
Најбољи играм у фолклору – Алекса Стошић

На припреми за Домијаду се радило од октобра месеца, васпитачи су уложили велики труд а деца су се несебично трудила да савладају сто пре свој део задатка.
Велико хвала свима који су узели учешће, онима који су помогли деци да се представе у што бољем издању.
Велико хвала директорима и професорима средњих школа који су имали разумевања за наш дом и припреме око Домијаде.
Велико хвала Дому Културе, Музичкој школи, Куд Топлица на професионалној помоћи.