62. рођендан Дома

Miodrag Mitic/ 13 маја, 2021/ Вести/ 0komentari

62. рођендан Дома обележен у складу са епидемиолошким мерам.Програм обележавања започео је играма без граница на спортским теренима Дома ученика.

Након честитке и уводног обраћања директора, програм је настављен у просторијама ресторана где су емитовани:
– Приказ ауторског филма Траг о домском животу у доба короне.
– Мултимедијални приказ Марс и Венере, рад драмске секције.
– Поетски приказ Једном.
– Отворена је изложба фотографија Мој крај са мотивима омиљеног места или најлепшег кадра краја из ког ученици долазе.
Нашој свечаности присуствовали су и бивши ученици Дома којима је уручена захвалнице и награде за сва постигнућа и ангажовања током четворогодишњег боравка у Дому, закључно са школском 2019/20.
Титулу СУПЕРДОМАЦ понео је Стефан Банковић а титулу НАЈДОМАЦ Никола Ћирић.

Пандемија је нагло зауставила све. Од средине марта 2020. до данас Ковид – 19 је главна тема чак и када се дешавају друге ствари и када смо и њима говорили, често смо то чинили у контексту пандемије. Ниодкуда, појавила се сила која је у тренутку обрисала старе ритуале, навике и понашања . Физичко дистанцирање постаје доказ привржености и поштовања.

Тешко је не додирнути се када се већина наше комуникације базира на додиру. Прилагођавање је било тешко али обавезујуће. Нов израз љубави створио је нове културне навике што је и тема ауторског филма Траг.

Поетски приказ – Једном

Драмски приказ – Марс и Венере