Дом ученика обележио Светог Саву

Уважене колеге, поштовани родитељи, драги ученици,
Уз жељу да следеће године славимо у другачијим, срећнијим околностима, честитамо свима Савиндан!
Уз химну светитељу, молитву за све ученике и запослене, пресечен је колач и предато колачарство. Уз благослов, након послужења житом, јереј Немања Симић, одржао је кратку беседу о значају Светог Саве као просветитеља и духовног родитеља.

Након свечаности, представници Домског парламента одлазе у посету дечици која се налазе на лечењу на педијатријском одељењу прокупачке болнице где ће им уручити дарове, које су прикупили у својој хуманитарној акцији “ Деца деци“.

У складу са значајем и делом првог српског просветитеља, посебно су истакнута имена ученика који својим радом, залагањем и добрим делима следе пут доброте и хуманости, који је чврсто трасирао Свети Сава.