Ватрогасна вежба

У Дому ученика 27.10.2021.год. је организована против пожарна вежба која је планирана годишњим Планом рада установе.Она представља наставак дугогодишње сарадње са ватрогасном јединицом-сектор за ванредне ситуације Прокупље. Циљ вежбе је да кроз симулацију пожара који је избио у соби 38 на четвртом спрату,ученици практично науче и увежбају начин евакуације и обавештавање надлежних служби.Вежба је успешно реализована и циљ је у потпуности остварен. У вежби су учествовали сви ученици и запослени који су били у дому.

Дечија недеља

Дечија недеља у Дому ученика Прокупље обележена је у данима од 04-10.10.2021. под јединственим слоганом „Дете је дете да га волите и разумете“ . Управо ове речи Љубивоја Ршумовића подстакле су нас  да са активностима кренемо  мотивисањем ученика да фотографијом из детињства представе осталима драге успомене на своје одрастање. Игра упознавања и препознавања кроз интересантне сцене из живота наших ученика понела је дивну поруку  да је срећа, заувек сачувати дете у себи! Традиционално, први дани у Дечијој недељи резервисани су за промовисање домске библиотеке уз конкретне примере благодатности дружења са књигом. У складу са даривањем али и са циљем бољег упознавања, дружења и успостављања добрих пријатељских релација,  исте вечери почела је и тронедељна социјална игра „ Мој тајни пријатељ“. Домски парламент је низом активности приредио незаборавно вече за све новајлије. Квиз „Да те питам…“ дао је мноштво одговора, препорука и занимљивих детаља из домског живота . Турнир у стоном тенису донео је низ узбудљивих и преокрета пуних ситуација. Финале су играли двојица најбољих, Нешић Никола, ученик трећег разреда и млада нада овог спорта у Дому, Јанковић Лазар, ученик првог разреда. У до самог краја неизвесној борби, у трећем сету, одлучнијом игром до победе је стигао млађани Лазар. Браво за све учеснике турнира, радост је видети их у сали у тако великом броју! Шах, као једна од најбољих мисаоних игара, омиљена је код наших домаца. Своју шаховску стратегију и тактику одмеравали су Богдановић Ненад, Цојић Алекса, Јовановић Алекса и Портић Димитрије,  који је ове године најбоље пазио на потез и убедљиво победио! Промоција фер-плеј игре на спортским теренима дома била је заступљена у различитим спортским дисциплинама. Сходно личним афинитетима, свако је могао да игра са сваким и сви су били победници већ самим својим учешћем. Чак и у фудбалском надметању ученика и радника дома, где су се раме уз раме борили младост и искуство. Ученице Ана Радивојевић и Милена Јанковић, чланице секције за креативан рад, овог викенда вредно су радиле са својом васпитачицом Драганом Стебих на осмишљавању и реализацији изложбе фотографија која је за тему имала детињство.Изложба је била најављена у току „ Дечије недеље“. Позиву да доставе своју најупечатљивију слику из детињства одазвао се велики број ученика, али поред њих и директорица Дома, педагогица и васпитачи. Пано на коме су фотографије представљене одрађен је на креативан и духовит начин. Од слика је формирано велико штампано слово „Д“ окружено омиљеним дечијим мотивима. Пано је изложен у домској ТВ сали где га свако од ученика и радника може видети. Надамо се да вам се идеја допала и да ћете у њој уживати исто колико и ми. Протеклих дана, свако је имао своје место и улогу па и неки драги људи који више нису у Дому. Ко једном уђе у Дом, заувек му ту срце и остане! Рече неко и у праву је!

КОНАЧНА ЛИСТА ПРИМЉЕНИХ УЧЕНИКА У ДРУГОМ УПИСНОМ РОКУ ЗА ШК.2021/2022